Strona główna Polsat 2, Niedziela godz. 20:45

Odcinki

Odcinek 7

Parapsycholog Małgorzata tym razem pomaga parze nastolatków z prowincji, których życie komplikuje nieoczekiwana ciąża. Zamożni rodzice chłopaka mają zupełnie inne plany związane z jego przyszłością. Udaje im się namówić ojca dziewczyny, by ten przekonał ją do aborcji. Nastolatka musi podjąć życiową decyzję - zostać młodocianą matką czy usunąć ciążę. Decyduje się jednak urodzić dziecko i podczas zabiegu przerywania ciąży ucieka z sali operacyjnej. Opuszcza swoją rodzinną miejscowość i wyjeżdża do stolicy. Duże miasto okazuje się być dla dziewczyny niebezpieczną pułapką, niż azylem. Monika błąka się po Warszawie, zostaje napadnięta i pobita. Przechodzi wiele perypetii. Jej matka szuka wsparcia u wróżki. Również ukochany próbuje ją odnaleźć, także korzystając z pomocy jasnowidza. Tym razem to Małgorzata prosi o pomoc Annę. Oboje młodzi muszą odkryć, co jest dla nich w życiu najważniejsze. W tym odcinku obok dramatu nastolatki, która zaszła w ciążę, śledzimy też losy innej kobiety - policjantki Anny, która wyjeżdża służbowo do Paryża i tam dowiaduje się o zdradzie swojego męża. Zrozpaczona Anna będzie musiała zmierzyć się z bezsilnością. Ukochany mężczyzna ma kochankę? Jak potoczą się losy naszych bohaterek? Jaką decyzję podejmie młoda zagubiona i bardzo samotna nastolatka? Czy wróci do ukochanego chłopaka, który jej usilnie szuka? Czy Anna wybaczy mężowi?

 

Odcinek 8

Ewa, młoda żona bogatego biznesmena i zarazem uzdolniona malarka, planuje zakup domu. Z jej planami nie zgadza się mąż, który uważa, że taka inwestycja ma sens tylko wtedy, kiedy ma się dzieci. Ewa na rekonesans zabiera ze sobą wróżkę. W trakcie jazdy Małgorzata nagle każe kierowcy zatrzymać się przed starym, zaniedbanym budynkiem, bo ma wrażenie, że ten dom wzywa Ewę. Po powrocie do Warszawy artystkę zaczynają prześladować przerażające obrazy z tego miejsca # ma koszmarne sny. Wzywa Małgorzatę i jadą tam znowu. Właściciel - dziwny, stary człowiek zaprasza je do środka, pokazuje wnętrze. Jasnowidz podczas oglądania domu ma wizje mówiące o tragedii, która wydarzyła się w tym miejscu przed laty, a jest związana pośrednio z naszą bohaterką. Małgorzata widzi tajemnicze postacie, dziwne sceny, czuje przemoc, krew i śmierć. Ewę to domostwo również przeraża, a potem nagle kobieta znika. Małgorzata prosi Annę o pomoc i policjantka rozpoczyna śledztwo. Razem wybierają się do tego dziwnego domu. Przechodząc obok starej, zasypanej studni jasnowidz czuje, że to miejsce kryje tajemnicę. Ta straszliwa historia opowiada przede wszystkim o koszmarach z dzieciństwa, które przenoszą się do życia dorosłego.

 

Odcinek 9

Pewien znany kardiochirurg wyrusza na poszukiwanie zaginionej córki. Ma wyrzuty sumienia, że zostawił ją, zakładając nową rodzinę - kiedyś była jego "oczkiem w głowie". Dziewczyna wstąpiła do sekty, która w swoich szeregach skupia młodych zagubionych ludzi. Wśród nich miał być Paweł # jej chłopak, który w pewnym sensie zastąpił pustkę po ojcu. Tymczasem mężczyzna zostaje uwieziony przez sektę, która ma swoją siedzibę nad Zalewem Zegrzyńskim. Posiadłość jest odizolowana od świata i bardzo tajemnicza. Szef sekty - Tadeusz Grzymała to charyzmatyczny manipulator. Jej członkowie traktują go jak proroka. Guru ogłasza, że niedługo nastąpi koniec świata i sugeruje, by wyprzedzić je zbiorowym samobójstwem. Ten człowiek potrafi działać na podświadomość młodzieży, co powoduje, że jego wyznawcy są od niego całkowicie uzależnieni. Kiedy dziennikarze informują na żywo o sytuacji w sekcie, okazuje się, że guru jest znany Małgorzacie, która kiedyś prowadziła z nim terapię. Parapsycholog odciąga Grzymałę, co pozwala wkroczyć do akcji antyterrorystom. Policja uwalnia członków sekty z rąk Guru, jednak nie wszystkim udało się przeżyć. Czy to prawda, że Paweł sam się powiesił?

 

Odcinek 10

 

zobacz więcej