Strona główna Polsat 2, Niedziela godz. 20:45

Obsada

miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka miniaturka

Obsada

Aleksander Podolak

Sławek, którego gra Aleksander Podolak jest Komendantem Komendy Stołecznej w Warszawie, bezpośrednim przełożonym Anny Sarnowicz. Nieoficjalnie popiera działania młodej pani komisarz, lecz jako jej szef niewiele może zdziałać. Sławek jest mężczyzną po przejściach, z dużym bagażem doświadczeń. Partneruje zawodowo Annie, jest jej szefem i mentorem zarazem. Sławek jest też byłym partnerem Marty Lichoty, ambitnej Prokurator, która współpracuje bezpośrednio z nim i Anną Sarnowicz.

Aleksander Podolak ur. 1954 w Rzeszowie. W latach 1974-1976 Studiował w krakowskiej PWST. W 1980 ukończył Studio Teatralne przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Współpracował z Teatrami: w Rzeszowie ( Teatr im. W. Siemaszkowej), Koszalinie (Bałtycki Teatr Dramatyczny), Szczecinie (Teatr Polski), Poznaniu (Teatr Polski), Gorzowie Wielkopolskim ( Teatr im. Juliusza Osterwy). Zielonej Górze(Teatr Lubuski) Zagrał w serialach Dom, Kryptonim Turyści, Fala zbrodni, Egzamin z życia, Warto kochać, Biuro kryminalne, Pierwsza miłość, Skorumpowani, Klan. W filmach: Był taki czas, Bezmiar sprawiedliwości, Skorumpowani.

Prowadził swój autorski program w szczecińskim oddziale TVP pt. Equus Caballus , gdzie również zrealizował swój 12 odcinkowy serial Przygoda w Siodle.

Od 1990 roku przebywa na stałe w Stanach Zjednoczonych gdzie współpracuje również jako aktor m.in. z Polskim Instytutem Teatralnym w Nowym Yorku, Polsko-Amerykańskim Towarzystwem Etnologicznym w Atlantic City, czy "Instytutem Kultury Polskiej" w Nowym Yorku. Wystąpił w USA w kilku niezależnych produkcjach filmowych.